KURUMSAL

KURUMSAL

HAKKIMIZDA

“İmperteks için mükemmellik yetenek değildir, bir tutumdur.”
Cengiz MANAV –İMPERTEKS TEKSTİL-Kurucusu ve Ceo’su

Kuruluş yılımız olan 2007 yılından beri daima yenilikçi ve gelişimci bir felsefe ile işimize sevgi ve aşkla sarıldık. Sektörümüzün ihtiyaçları doğrultusunda kendimizi geliştirdik. Müşterilerimizin taleplerini ve beklentilerini her daim öncelikli olarak değerlendirdik. İmperteks Tekstil ailesi olarak, müşterilerimizi de ailemizin bir parçası olarak gördük.

Müşteri hizmetini, kendi menfaatlerimizin önünde tuttuk. Müşterilerimizin daima “yeni neyiniz var” sorusunu sormadan, günümüz beklentilerinin bir adım ötesinde hizmet sunduk. Bu anlayış bizi sektörde almış olduğumu teşekkürlerle Türkiye piyasasında tercih edilir bir firma kıldı. İmperteks Tekstil ekibi, inovatif çalışmalarını tekstil sektörünün birçok alanında sürdürmeye devam ediyor.

Sosyal etik çalışmalarımızın yanı sıra çevreci anlayış ile gerçekleştirdiğimiz çalışma prensiplerimizle, lider olmaya doğru evrilmeye devam etmektedir. Müşterilerimizin ürünlerimize karşı hızla artan ve sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve memnuniyeti artırmayı hedefleyen, satış kombinasyonu ile dinamik bir moda ve teknik kumaş tedarikçisi olma felsefemizi sektörümüzde yaygınlaştırmak ve bu alanda öncü olmak en önemli misyonumuzdur.

İmperteks Tekstil ailesi olarak, sizlerin de bu hareketi desteklemeniz, çevreye duyarlı ekolojik üretim ile global kirlenmeye karşı kararlı duruşumuzla ilerlemek en büyük hayalimizdir. Bu hayalimiz içinde yer almanızı diliyoruz.

TEŞEKKÜRLER,         

Bu aşamaya işimize saygı ve sözümüzde duran firma imajıyla siz değerli müşterilerimizin güvenini kazanıp sizlere mahcup olmamak adına işimize her geçen gün daha büyük sadakatle itina göstermekteyiz. İmperteks Tekstili bu noktaya getiren siz değerli müşterilerimize ve emeği geçen her bireye teşekkürü bir borç biliriz.

Kalite Yönetim Sistemi

İmperteks Tekstil dinamikleri hızla değişen Kumaş, Kapitone, Dijital Baskı pazarında hem güncel kalmak hem de müşterilerinin beklentilerinin ötesine geçebilmek adına temellerini sürekli gelişim ve yenilenme ilkelerinin üzerine kurduğu bir kalite yönetim sistemi benimsenmiştir. İmperteks Tekstil sağladığı ürünlerin kalitesi ve sunduğu hizmetin güvenilirliğini sahip olduğu ISO 9001:2008 sertifikasıyla onaylatmıştır.

İmperteks Tekstil, müşterilerinin güvenini, üretiminde kullandığı 1.sınıf hammaddeler, kusursuz kalite, ve mükemmeliyetçi hizmet anlayışı ile kazanmıştır. Kuruluşundan bu yana sürdürdüğü başarılı iş ilişkileri, müşteri memnuniyetinin kuruluş için nedenli önemli olduğunun en belirgin göstergelerindendir.

İmperteks Tekstil, özenle kurmuş olduğu kalite yönetim sistemine ek olarak, çevre ve insan sağlığına da büyük bir duyarlılık sergilemektedir. Hammadde seçimini, tekstil ve hazır giyim ürünlerinin üretiminde insan sağlığına zararlı olduğu için yasaklanmış olan maddeler kullanılmayarak risk değerlendirmesine tabi tutulması ile ilgili 2009/15 sayılı Bazı Boyar Maddelere İlişkin Tebliğ yürürlükten kaldırılarak 01.11.2009 tarihi itibariyle yürürlüğe girmek kaydıyla 2009/22 sayılı Bazı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine göre düzenleyen İmperteks Tekstil, çevreye zarar verme potansiyeli bulunan hiçbir maddeyi kullanmamaktadır. Bununla beraber, sahip olduğu Oeko-Tex sertifikası (EKO TEKS Standart 100; üretimin bütün aşamalarındaki tekstil hammaddeleri, ara ve nihai ürünler için tek tip, global bir test ve belgelendirme sistemidir. Aynı zamanda tekstil dışı bileşenlerin test edilmesini de kapsamaktadır.) Yasaklanmış ve talimatlar ile kullanımı sınırlandırılmış maddelerin, yani sağlığa ve insan ekolojisine zararlı kimyasalların şirket tarafından kullanılmadığını belgelemektedir.

VİZYONUMUZ

Bütün bunları yaşam standartlarını sürekli geliştirdiği, özverili ve bağlılık duygusu taşıyan çalışanlarının mutluluğuna, iletişimine ve takım ruhuna önem vererek sağlamak.

*Dinamik bir ekip çalışması ile hızlı ve rekabetçi avantajlar sunmak

*Müşterilerin beklentilerini aşan hizmet kalitesini standartlaştırmak,

*Tedarikçilerimiz ile karşılıklı güvene dayalı ve uzun vadeli işbirlikleri kurmak,

*Toplam kalite felsefesiyle yaşayan, adaleti ilke edinmiş, kalıcı, saygın, sorumluluk sahibi bir firma olmak,

*Müşteri memnuniyeti ilkesi ile ileri teknoloji kullanarak tüketicilere kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmak,

*Ürettiği katma değer ile yaşadığı topluma ve ekonomiye katkıda bulunmak,

*Bütün bunları yenilikçilik, insan ve kalite odaklılık prensipleri ile katılımcı yönetim ve rekabetçilik anlayışı, modern üretim teknolojileri ve bilgi sistemlerinin kullanımı, etkin ve verimli kaynak yönetimi ile sağlamak

*Türkiye’de Tekstil Sektöründe öncü ve tercih edilen firma olarak müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak,

*Sektörde hizmetlerini en geniş ürün yelpazesi ile veren üretici olmak,

*Kaliteli ve zamanında hizmeti ile adı anılan bir firma olarak %100 müşteri memnuniyeti sağlamak,

*Sürekli Gelişen ve yenilikçi olan ekibimizde Tekstil sektörün öncü Firması olmak,

*Müşterilerimizin toptan kumaş, kapitone ve dijital baskı bölümlerimizden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak,

*Öncü, lider, çalışanları, tüketicileri, tedarikçileri ve müşterileri tarafından tercih edilen bir kuruluş olmak,

Kurumsal gücümüzü yükseltmek, Yeni müşteriler kazanmak, Tüm kademelerdeki üretimi yükseltmek, Enerji kullanımını azaltıcı önlemler almak, sahip olduğumuz potansiyeli anlamak ve kullanmak, Yapılan tüm sözleşmelerdeki kalite, fiyat seviyesi, teslim performanslarını korumak, Çalışanlarımızın işyeri memnuniyetlerini arttırmak, Sorumluluk alanlarını tespit etmek, Sektörümüzde daima en iyi olmak vazgeçilmez hedefimizdir, Rekabette bilgi, kalite ve tecrübe  ile öne çıkmak, İmperteks Tekstil ruhuna sahip profesyonel kadrolar oluşturmak ve kurumsal kimliğimizi geliştirmek, Tüm şirket çalışanlarının katkıları oranında gelir ve refahlarını arttırmak, Türkiye’nin en başarılı, en büyük Kumaş, Kapitone ve Dijital baskı zincirini oluşturmak,

NİYET VE PRENSİPLERİMİZ

İmperteks Tekstil olarak bizler; yöneticisi, çalışanları ve tedarikçisi ile birlikte işletmemizde yapacağımız etkin ve başarılı çalışmalarla çevreyi koruyabilmek adına üzerimize düşenleri yapmaya kararlıyız. Ancak bu şekilde, gelecek nesillere sağlıklı, yaşanabilir bir doğa bırakarak çalışma ve gayretlerine katkıda bulunabileceğimizin bilincindeyiz. Bu amaçla İmperteks işletmesinde gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyet, ürün ve hizmetlerimizin çevre boyutlarını yönetirken aşağıdaki niyet

Ve prensipler, olanaklar ölçüsünde uygulanır:

*Çevre ile ilgili yasa ve yönetmeliklere ve çevre standartlarına uygun çalışmayı,

*Geri kazanımı mümkün ambalaj, hammadde, yarı mamül kullanmayı ve geri kazanımı esas almayı,

*Risk değerlendirmeleri yapmayı ve kaza-acil durumda çevreye olumsuz etkimizi azaltacak şekilde hazırlıklı olmayı,

*Paydaşlarımızla işbirliği yapmayı, çevre ile ilgili çalışmaları teşvik etmeyi,

*Eğitimler ile çevre bilinci oluşturmayı ve bireysel sorumluluk kazandırmayı,

*Çevre ile ilgili çalışmaları periyodik gözden geçirmeyi ve performansımızı sürekli arttırmayı prensip edinmiş olan İmperteks Tekstil tüm bunların yanında çalışanlarınıda, birey olarak tek tek önemseyen, iş ahlakı genel prensiplerinden ödün vermeyen, başarıları ile ödüllendiren, çalışanları ile ilişkisini karşılıklı iyi niyet ve güven esasına dayandıran bir şirkettir. Çalışanlarının potansiyellerini ortaya çıkaracak gelişim etkinlikleri için, gerekli iş ortamını sağlamak yükümlülüğünü üstelenen bilinçte bir şirkettir. Çalışanlarının duygusal ve zihinsel motivasyonları açısından bir aile şirketi duyarlılığında; her bir çalışanın iş gücünün şirketimiz ve ülkemiz ekonomisine katacağı değer bakımından; bir dünya şirketi kararlılığında profesyonel bir kuruluştur.

Nitelikli insan gücü seçmek, geliştirmek ve kalıcı çalışan yapısı ile sektörün lider kuruluşu olmak..

İnsan Kaynakları yönetim anlayışı ile örnek ve özenilir bir kuruluş olmak. Sadece değişimi değil, gelişimi esas alan çağdaş bilinci tüm çalışanları ile birlikte oluşturmak ve sürekliliğini sağlamak, insan kaynakları değerlerinden vazgeçmeyen bir yönetim anlayışı ile şirket hedeflerini, ülkemiz hedefleri ile bütünleştirmek. İnsan kaynakları değer anlayışı ve yönetim biçimi ile belirlediği hedeflere ulaşmadaki kararlığının birleşimi, herkesin çalışanı olmaktan gurur duyacağı örnek bir dünya şirketi olmak hedefimizdir.

                                                             

Tüm iş ve ilişkilerimizde Adil ve Dürüst olmak, Müşteri memnuniyetini ve mutluluğunu beklemenin üzerinde sağlamak, Çalışanların mutluluğunu ve her kademede yönetime katılımlarını sağlamak, Yenilikçi ve gelişmelere açık olmaktır.